Reklama
Reklama

Rusza kolejny remont w Poznaniu. Nowy wygląd zyska fragment wylotówki

fot. ZDM

Konkretnie chodzi o ulicę Głogowska.

W ubiegłym roku prace przeprowadzono na jezdni prowadzącej w stronę centrum Poznania, a tym razem remontowana będzie jezdnia prowadząca w stronę wyjazdu z miasta. Konkretnie chodzi o odcinek trasy pomiędzy wiaduktem im. Kosynierów Górczyńskich a Żwirową.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Remont rozpocznie się późnym wieczorem 6 sierpnia (sobota) od frezowania lewego pasa na odcinku od zjazdu z wiaduktu im. Kosynierów Górczyńskich do ul. Żwirowej. Ruch pojazdów będzie odbywać się prawym pasem. Następnie będzie układana warstwa wiążąca. Po tym ekipy remontowe przeniosą się na prawy pas, a jechać będzie można tylko lewym - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.

- W ramach zadania zostanie wymieniona warstwa wiążąca i ścieralna, zostaną zamontowane nowe kratki ściekowe i włazy kanalizacyjne. W dalszej kolejności będą odtworzone pętle indukcyjne oraz oznakowanie poziome - dodaje.

Całość ma potrwać maksymalnie do połowy września i będzie kosztować ponad 1,7 mln złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro