Reklama
Reklama

Dach w Domu Tramwajarza remontowany bez powodu? "Te prace były konieczne"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

W tej sprawie napisała do nas Czytelniczka.

- Jako zatroskany podatnik proszę o wyjaśnienie sprawy dlaczego Dom Tramwajarza przy ulicy Słowackiego ma drugi raz w ciągu 10 lat wymieniany dach. Wiemy, jak spora jest to inwestycja za pieniądze obywateli - wyjaśnia. - Dodatkowo stare dachówki, które są w bardzo dobrym stanie i mogłyby posłużyć na innym obiekcie, są niszczone - dodaje.

Łukasz Kubiak z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych podkreśla, że nikt przy zdrowych zmysłach nie zdecydowałby się na remont, gdyby nie był on konieczny. - Mamy wiele inwestycji, które czekają na finansowanie i na pewno nie robilibyśmy remontu, gdyby nie był on konieczny - zapewnia. - Dach wymagał docieplenia i to jest robione podczas remontu. Dodatkowo remontu wymagały przewody wentylacyjne i dymowe. Konieczne jest także wzmocnienie elementów więźby dachowej - wymienia.

Jak zauważa Kubiak, Dom Tramwajarza to zabytek, który wymaga dużego remontu, ale nie udało się wygospodarować środków na to, by wszystkie prace przeprowadzić za jednym razem. Dlatego inwestycja została podzielona na etapy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro