Reklama
Reklama

Dach w Domu Tramwajarza remontowany bez powodu? "Te prace były konieczne"

fot. Czytelniczka

W tej sprawie napisała do nas Czytelniczka.

- Jako zatroskany podatnik proszę o wyjaśnienie sprawy dlaczego Dom Tramwajarza przy ulicy Słowackiego ma drugi raz w ciągu 10 lat wymieniany dach. Wiemy, jak spora jest to inwestycja za pieniądze obywateli - wyjaśnia. - Dodatkowo stare dachówki, które są w bardzo dobrym stanie i mogłyby posłużyć na innym obiekcie, są niszczone - dodaje.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Łukasz Kubiak z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych podkreśla, że nikt przy zdrowych zmysłach nie zdecydowałby się na remont, gdyby nie był on konieczny. - Mamy wiele inwestycji, które czekają na finansowanie i na pewno nie robilibyśmy remontu, gdyby nie był on konieczny - zapewnia. - Dach wymagał docieplenia i to jest robione podczas remontu. Dodatkowo remontu wymagały przewody wentylacyjne i dymowe. Konieczne jest także wzmocnienie elementów więźby dachowej - wymienia.

Jak zauważa Kubiak, Dom Tramwajarza to zabytek, który wymaga dużego remontu, ale nie udało się wygospodarować środków na to, by wszystkie prace przeprowadzić za jednym razem. Dlatego inwestycja została podzielona na etapy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro