Reklama
Reklama

Udało się uzbierać ponad 9 mln złotych na leczenie małej Zuzi! Pomocy potrzebuje kolejne dziecko

fot. Zuzia Sulecka / siepomaga.pl
fot. Zuzia Sulecka / siepomaga.pl

Ogromny sukces zbiórki dla małej mieszkanki powiatu gostyńskiego.

O zbiórce środków na leczenie małej Zuzi pisaliśmy na naszym portalu. 2-latka ma SMA. Zbiórka pieniędzy na terapię, która umożliwi jej normalne życie trwała ponad rok. Do uzbierania było niemal 10 milionów złotych. Obecnie na stronie zbiórki (TUTAJ) widnieje informacja o uzbieraniu 99% kwoty, ale już wiadomo, że całość udało się zebrać. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dziewczynka we wrześniu ma przejść terapię genową. Pieniądze z ewentualnej nadwyżki trafią na jej rehabilitację.

Ale Zuzia nie jest jedynym dzieckiem zmagającym się z chorobą. 3-letni Filip Wejman z podpoznańskiej Rokietnicy urodził się z wadą serca - wrodzonym zwężeniem ujścia tętniczego lewego oraz złożoną wadą zastawki mitralnej. W maju na portalu siepomaga.pl uruchomiono zbiórkę na jego leczenie. Leczenie kosztowne. Chłopiec ma przejść skomplikowaną operację w Genewie. Jej koszt to ponad milion złotych. Zbiórka kończy się na początku września, a do uzbierania zostało około 60 procent kwoty.

- Paraliżuje nas myśl, że nie możemy uratować FIlipa, bo nie mamy takich pieniędzy na koncie. Każda noc to strach przed śmiercią. Nasz syn może umrzeć w każdej chwili, może iść spać i już się nie obudzić... Dlatego proszę Was o pomoc! Jeśli nie jesteście w stanie wpłacić, choć symbolicznej kwoty - udostępnijcie naszą zbiórkę, napiszcie komentarz. Zaproście znajomych do licytacji... Nam już brakuje czasu i rąk, ale się nie poddamy i z Waszą pomocą dobijemy do 100%! Pomożecie? - apelują rodzice chłopca.

Zbiórka Filipa dostępna jest TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
14.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro