Reklama
Reklama

Awaria wodociągowa na os. Zwycięstwa: prace porządkowe wciąż trwają

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Jak ustaliło Radio Poznań, powodem awarii mogło być zużycie materiału.

W ubiegły piątek przed południem na osiedlu Zwycięstwa doszło do awarii rurociągu DN500. Jak wcześniej relacjonowaliśmy na łamach naszego portalu, na osiedlowy parking, do przejścia podziemnego i na trasę PST wylały się tysiące litrów wody, zalewając wszystko po drodze.

Jak się okazuje część prac nadal trwa. Prace monterskie dotyczące naprawy rurociągu w związku z awarią, do której doszło w piątek, zostały zakończone w sobotę. O godzinie 13:30 w sobotę przywrócono zasilanie w naprawianym rurociągu. Pozostały jeszcze prace porządkowe i przywrócenie terenu do eksploatacji. Te prace będą kontynuowane najprawdopodobniej do 3 sierpnia - powiedziała w rozmowie z Radiem Poznań, rzeczniczka prasowa Aquanetu, Zofia Koszutska-Taciak.


Przypominamy, że właściciele uszkodzonych aut mogą się zgłaszać do Aquanetu z wnioskiem o odszkodowanie. Można to zrobić poprzez formularz dostępny na stronie internetowej (należy wybrać "Wniosek o odszkodowanie za szkodę powstałą wskutek działalności Spółki") lub dostarczyć dokument w formie papierowej do siedziby spółki (osobiście lub pocztą tradycyjną) - informowali w ubiegłym tygodniu miejscy urzędnicy.

Jak ustaliło Radio Poznań, do Aquanetu na razie wpłynęło osiem takich wniosków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro