Reklama
Reklama

Wzniesione skrzyżowanie u zbiegu ulic Świt i Swoboda prawie gotowe. Niedługo część ul. Swoboda będzie jednokierunkowa

fot. ZDM
fot. ZDM

Na czas zapowiadanych prac kierowcy będą mogli korzystać z tymczasowego parkingu.

Jak informują przedstawiciele ZDM, celem zmian jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i dostosowanie organizacji ruchu do obowiązujących przepisów - tak by nie trzeba było zmniejszać liczby miejsc postojowych.

Prace dotyczące nowej organizacji ruchu na ul. Swoboda mają rozpocząć się w najbliższą sobotę (6 sierpnia). Na czas ich wprowadzania, trzeba przeorganizować sposób parkowania i wprowadzić jeden kierunek ruchu. Na wybranych odcinkach obowiązywać będzie zakaz parkowania. Wykonawca ustawił już stosowne oznakowanie - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Dla mieszkających w okolicy kierowców przygotowany został bezpłatny, tymczasowy parking. Znajduje się na nieużywanej podczas wakacji części terenu pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 88 (wyłączone z tego zostały boiska szkolne). Tymczasowe miejsca postojowe dostępne będą już od wtorku, 2 sierpnia.

Po zakończeniu prac związanych ze zmianami w organizacji ruchu ulica Swoboda na odcinku od ul. Marcelińskiej do okolic ul. Świt będzie jednokierunkowa. Dzięki temu będą mogły pozostać miejsca postojowe przy ulicy. Dwukierunkowa pozostanie od ul. Bukowskiej do okolic pawilonów handlowych, umożliwiając dojazd do nich. Parkowanie pojazdów zostanie przesunięte częściowo na jezdnie. To spowoduje, że zachowana będzie przewidziana prawem szerokość chodników umożliwiająca wygodne przemieszczanie się pieszych - tłumaczy rzeczniczka.

Niestety bardzo często dochodziło tu do sytuacji, że chodniki były tak zastawione przez parkujące pojazdy, że piesi musieli chodzić jezdnią unikając jadących samochodów. Ograniczona była także widoczność. Prowadziło to do niebezpiecznych sytuacji - groźby potrąceń lub kolizji - dodaje.

Konsultacje społeczne w sprawie zmian w organizacji ruchu odbyły się przed rokiem. Bezpieczeństwo ma też poprawić powstałe w tym miejscu wzniesione skrzyżowanie u zbiegu ulic Świt i Swoboda

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
26℃
13℃
Poziom opadów:
6.3 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro