Reklama
Reklama

Rozbudowują ulicę Pokrzywno. Szykują się zmiany, będzie ruch wahadłowy

fot. PIM

Na ul. Pokrzywno trwają prace, w ramach których ulica zostanie rozbudowana na odcinku od ul. Sanockiej do ul. Ropczyckiej i zyska nową nawierzchnię, chodniki i drogę rowerową.

Wykonawca realizuje pierwsze prace na ul. Pokrzywno tak, by do 3 sierpnia nie było utrudnień w postaci ruchu wahadłowego, który przed rozpoczęciem robót był zapowiadany i planowany do wdrożenia na 26 lipca. Obecnie nie ma takiej konieczności, ale od 3 sierpnia (środa) należy liczyć się z ruchem wahadłowym na odcinku między skrzyżowaniami z ulicami Żurawicką i Dębicką. Przejazd będzie możliwy lewym pasem, przewidziana jest sygnalizacja świetlna - informują urzędnicy PIM.

Według zapowiedzi od 5 sierpnia odcinek objęty ruchem wahadłowym zostanie nieco przesunięty. Będzie obowiązywał od ul. Sanockiej do rowu Spławka, który jest pomiędzy ul. Żurawicką a Dębicką.

Po zakończeniu inwestycji poprawi się komfort i bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów, wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, zyskają także pasażerowie autobusów. Ulica zmieni się na odcinku o długości ponad 800 metrów. Dwukierunkowa droga rowerowa zostanie poprowadzona po wschodniej stronie ulicy, przy krawędzi jezdni, natomiast chodnik przewidziany jest po obu stronach. Prace obejmują także budowę zatok i przystanków autobusowych - dodają przedstawiciele PIM.

Wykonawca zadania zajmie się również przebudową skrzyżowań i zjazdów do posesji. Ulica zyska też kanalizację deszczową, nowe oświetlenie, zieleń i małą architekturę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro