Reklama
Reklama

Żołnierze przetransportują sprzęt z likwidowanego szpitala na ul. Krysiewicza. Samolot wystartuje w poniedziałek

fot. Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio"
fot. Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio"

Fundacja "Redemptoris Missio" pozyskała dary z likwidowanego Szpitala Dziecięcego przy ul. Krysiewicza i przekaże je między innymi szpitalom misyjnym w Libanie.

Poniedziałkowy transport będzie się składał ze sprzętu medycznego: łóżeczek i przewijaków dla niemowląt o łącznej wadze dwóch ton. Dary te pochodzą z likwidowanego szpitala przy ul. Krysiewicza w Poznaniu. Gdyby nie pośrednictwo Fundacji zostałyby zniszczone, ale dzięki naszej współpracy z żołnierzami będą jeszcze przez długie lata służyć w libańskich placówkach medycznych - informuje Justyna Janiec-Palczewska, prezes Fundacji "Redemptoris Missio" .

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

To już czwarty w tym roku transport pomocy do Libanu organizowany przez Fundację. Do tej pory wysyłaliśmy tam pomoc medyczną w postaci wózków inwalidzkich, łóżek transportowych, maseczek i płynów do dezynfekcji i narzędzi chirurgicznych dla libańskich szpitali. W Libanie pomagamy od czterech lat i łączna waga naszej pomocy przekroczyła już 35 ton - dodaje.

Pomoc dla Libańskich szpitali zabiorą polscy żołnierze, którzy ponownie od 2019 roku pełnią tam misję stabilizacyjną w ramach ONZ, której głównym celem jest monitorowanie zawieszenia broni między Libanem a Izraelem w rejonie tzw. niebieskiej linii oraz ochrona lokalnej ludności.

4 sierpnia minie dwa lata od tragicznego wybuchu saletry w Bejruckim porcie. Sytuacja w Libanie, już przed wybuchem, była na pograniczu katastrofy gospodarczej. Przez kraj regularnie przetaczały się protesty przeciwko korupcji, zapaści sektora usług publicznych, opresji podatkowej oraz fatalnej kondycji libańskiej gospodarki - dodaje prezeska poznańskiej fundacji.

Ogromną trudnością jest zakup nawet podstawowych leków - tłumaczy. Liban to kraj, który przyjął największą liczbę uchodźców w stosunku do liczby mieszkańców i powierzchni kraju. W czteromilionowym kraju zamieszkało 1,5 miliona uchodźców syryjskich. Przybyli do tego kraju szukać pracy, mieszkania i warunków, by przeżyć - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro