Reklama
Reklama

Prace na ul. Hetmańskiej: "zamknięte zostaną wewnętrzne pasy ruchu w obu kierunkach"

fot. PIM

Na 2 sierpnia planowane jest rozpoczęcie prac związanych z przebudową przejścia dla pieszych przez ul. Hetmańską, na wysokości ul. Jarochowskiego. Zostanie ono uzupełnione o przejazd rowerowy i sygnalizację świetlną.

W związku z rozpoczęciem prac, od 2 sierpnia na ul. Hetmańskiej obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Konieczne jest zawężenie jezdni - zamknięte zostaną wewnętrzne pasy ruchu w obu kierunkach. Przejazd ul. Hetmańską na wysokości ul. Jarochowskiego będzie więc możliwy jednym pasem. Podczas prac przejście przez jezdnię i torowisko będzie niedostępne dla pieszych. Jak informuje ZDM, będzie można już poruszać się w dwóch kierunkach na ul. Kasprzaka pomiędzy ul. Hetmańską a ul. Chociszewskiego - informują przedstawiciele PIM.

Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo między innymi rowerzystów. Nowy przejazd będzie uzupełnieniem infrastruktury rowerowej w tej części Poznania. Rowerzyści poruszający się ul. Jarochowskiego będą mogli wygodnie kontynuować swoją podróż przecinając ul. Hetmańską.

Wprowadzenie sygnalizacji świetlej wpłynie też nabezpieczeństwo pieszych, w tym uczniów pobliskich szkół. Dziś przechodzący przez ul. Hetmańską w tym miejscu mają do pokonania dwie jezdnie oraz torowisko tramwajowe. Obecnie nie ma tam ani sygnalizacji świetlnej, ani przejazdu rowerowego - dodają urzędnicy PIM.

W zakres inwestycji wchodzi montaż nowej sygnalizacji świetlnej, budowa przejazdu rowerowego oraz wprowadzenie odpowiedniego oznakowania. Przewidziane są także stojaki rowerowe, które jednocześnie będą zabezpieczeniem przed nielegalnym parkowaniem w rejonie skrzyżowań. Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, planowane jest również udźwiękowienie sygnalizacji świetlnej oraz montaż na chodniku przed przejściem ostrzegawczych płytek z wypustkami - zapowiadają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro