Reklama
Reklama

Trwa wielki piknik wojskowy. Można z bliska zobaczyć m. in. legendarny amerykański czołg Abrams

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Oczywiście atrakcji jest więcej.

Jak już wcześnie zapowiadaliśmy, w trakcie pikniku zaprezentowane zostaną m.in. czołgi Abrams i Leopard. Czołg Abrams cieszy się sławą "niezniszczalnego" i jest jednym z symboli potęgi amerykańskiej armii. Można też z bliska zobaczyć transporter opancerzony Rosomak, bojowy wóz piechoty Bradley, a także działa samobieżne Paladin i Rak. Nie brakuje też kultowych Hummerów, a także samobieżnej wyrzutni rakiet WR-40 Langusta oraz przeciwlotniczego zestawu rakietowego Poprad. Sprzęt przyciąga tłumy miłośników militariów.

Uczestnicy sobotniego pikniku mogę też odwiedzić namioty promocyjne jednostek wojskowych z bazy lotniczej w Krzesinach, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych czy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W sobotę w parku im. Jan Pawła II pojawią się także dmuchańce dla dzieci i żołnierska grochówka prosto z kuchni polowej.
Piknik odbędzie się w godz. 13:00-17:00. Jego organizatorem jest 14. Wojskowy Oddział Gospodarczy wraz z żołnierzami V Korpusu Armii USA.

Piknik został zorganizowany z okazji nadania nazwy wyróżniającej bazie wojskowej przy ul. Bukowskiej 34, gdzie stacjonuje Wysunięte Dowództwo V Korpusu Armii USA. Miejsce to nosi nazwę "Kompleks Wojskowy im. Generała Tadeusza Kościuszki - Camp Kościuszko" na cześć bohatera walk o niepodległość Stanów Zjednoczonych i Polski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
9.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro