Reklama
Reklama

W rejonie pl. Wolności i Okrąglaka zapowiadają prace odkrywkowe

fot. PIM
fot. PIM

Wraz z początkiem sierpnia wykonawca kolejnego etapu Programu Centrum przystąpi do prac odkrywkowych, co będzie się wiązało z czasowymi utrudnieniami w ruchu.

Dotyczy to chodnika wzdłuż południowej jezdni pl. Wolności, ul. Ratajczaka między ul. 27 Grudnia a ul. Św. Marcin, ul. 27 Grudnia oraz ul. Kantaka.

Punktowe prace odkrywkowe na trzech wymienionych ulicach rozpoczną się w poniedziałek 1 sierpnia. Prace są konieczne przy inwentaryzacji przebiegu sieci podziemnych, których umiejscowienie jest istotne przy realizacji projektu wykonawczego. Pozwolą także na pomiar nośności gruntu, co jest niezbędne przy wyborze i opracowaniu optymalnego wariantu podbudowy pod projektowanymi nawierzchniami - informują urzędnicy PIM.

Podczas prac występować będą czasowe ograniczenia ruchu, głównie pieszego ze względu na zajęcie chodnika. Prosimy o zachowanie ostrożności - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro