Reklama
Reklama

W weekend utrudnienia na Kaponierze! Nowy przejazd rowerowy i testy sygnalizacji

fot. PIM

Dobiega końca budowa dwukierunkowego przejazdu rowerowego przez rondo Kaponiera, między ul. Zwierzyniecką a mostem Uniwersyteckim.

W weekend wykonawca prac rozpocznie proces wprowadzania stałej organizacji ruchu na rondzie, dlatego mogą występować tam czasowe utrudnienia.

Dwukierunkowy przejazd powstał na północnej części ronda Kaponiera, tzn. od strony mostu Teatralnego. Wykonawca od weekendu wprowadzał będzie stałe oznakowanie na rondzie i demontował obecne sygnalizatory świetlne. Prowadzi także testy nowej sygnalizacji, przeznaczonej dla rowerzystów. Po wprowadzeniu odpowiedniego oznakowania i uruchomieniu sygnalizatorów, nowy przejazd zostanie udostępniony rowerzystom - informują urzędnicy PIM.

Przejazd przez rondo Kaponiera jest kontynuacją nowej drogi rowerowej wzdłuż ul. Zwierzynieckiej. Docelowo połączy się na moście Uniwersyteckim z nową trasą na ul. Św. Marcin, dlatego pełną funkcjonalność zyska po zakończeniu trwających robót budowlanych związanych z Programem Centrum - dodają.

Dwukierunkowy przejazd przez rondo między ul. Zwierzyniecką a mostem Uniwersyteckim zastąpił wcześniejszy jednokierunkowy pas na jezdni. Według zapowiedzi wprowadzane właśnie zmiany mają nie tylko poprawić bezpieczeństwo, ale też zapewnić lepsze skomunikowanie Jeżyc z centrum miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro