Reklama
Reklama

Aquanet o awarii na osiedlu Zwycięstwa: "trudno przewidzieć jak długo potrwają prace"

Miejsce awarii | fot. poznan.pl
Miejsce awarii | fot. poznan.pl

Potężna awaria wodociągowa.

- O godzinie 11:25 otrzymaliśmy zgłoszenie o dużym wycieku wody na os. Zwycięstwa. Nasi pracownicy pojechali na miejsce zdarzenia - wyjaśnia Zofia Koszutska-Taciak z Aquanetu. - Doszło najprawdopodobniej do awarii rurociągu przebiegającego na Os. Zwycięstwa, a dokładnie przy numerze 19 i wskutek awarii do zalania sąsiadującego obszaru. Odcinek uszkodzonego rurociągu został już zamknięty, by woda przestała napływać - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Na ten moment wszyscy mieszkańcy powinni mieć wodę, ewentualnie mogą pojawić się problemy z niższym ciśnieniem wody w godzinach popołudniowych. Nasi pracownicy cały czas są na miejscu. By móc ocenić co dokładnie się wydarzyło oraz przystąpić do prac naprawczych trzeba poczekać aż woda spłynie z miejsca awarii - przyznaje. - Na miejsce awarii zostały wysłane także wozy asenizacyjne, by ewentualnie przyspieszyć ten proces i odpompować i oczyścić miejsce awarii. Aktualnie trudno przewidzieć jak długo potrwają prace - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
70.99 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro