Reklama
Reklama

Jest wyrok w sprawie wypadku w Bolechowie: kierowca wjechał ciężarówką pod pociąg

fot. OSP Promnice
fot. OSP Promnice

Wyrok zapadł w piątek.

Kierowcę ciężarówki, Romana S., skazano na rok i 2 miesiące więzienia. Dodatkowo mężczyzna musi zapłacić kilkunastu poszkodowanym w wypadku od 2 do 4 tysięcy złotych oraz pokryć koszty sądowe. Nie może też przez 5 lat prowadzić pojazdów mechanicznych. Wyrok nie jest prawomocny.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

O sprawie pisaliśmy już w czwartek. Kierowcy ciężarówki odpowiadał za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Zatrzymano mu prawo jazdy. Groziło mu 10 lat więzienia. Straty oszacowane przez Koleje Wielkopolskie wyniosły 7 milionów złotych, które pokryto z OC kierowcy. Oskarżony twierdził, że nie wjechał na przejazd celowo, a próbował uniknąć zderzenia z pojazdem, który zajechał mu drogę. Dodatkowo w jego ciężarówce miało dojść do awarii hamulców. Wersję o problemie z hamulcami potwierdził biegły, który przyznał, że kierowca próbował zahamować, ale niesprawne hamulce mu to uniemożliwiły. Jest jednak pewne "ale". Ostatnie badanie ciężarówka przeszła w... 2016 roku. Dlatego prokuratura i przewoźnik kolejowy chcieli, by mężczyznę skazano za umyślne spowodowanie wypadku.

Prokuratura domagała się ukarania mężczyzny rokiem więzienia w zawieszeniu na 3 lata i zabraniem mu prawa jazdy na 3 lata. Kara jest więc surowsza.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro