Żniwa w pełni. Kombajnista zakłóca ciszę nocną. "Ile można słuchać wycia silnika?"
W tym roku susza daje się we znaki rolnikom. Często pracują cały dzień i noc, aby zdążyć ze zbiorem plonów.
Mieszkanka Gniezna poskarżyła się w mediach społecznościowych na kombajnistę, który od kilku dni notorycznie zakłóca jej ciszę nocną.
Dzień dobry, kieruję apel do rolnika, który jeździ kombajnem pod naszym blokiem na Nowych Winiarach. Ile można słuchać każdej nocy wycia silnika w tym czerwonym złomie z czasów PRL, którym młócisz zboże o 23:00. Ludzie chcą spać! Dziecko mi płaczę i nie życzę sobie zakłócania ciszy nocnej! - Grzmiała kobieta na stronie o nazwie "Spotted Gniezno".
Nie spotkała się ona jednak z przychylnością internautów, którzy zostawili komentarze pod jej postem. Jedna z forumowiczek zasugerowała, że kobiecie ciężko jest zaakceptować fakt, iż przedmieścia mają cechy wsi Chciało się taniej działki z dala od miejskiego tłoku, to w zamian proszę zaakceptować tłok ... Bizonka - napisała internautka. Inny forumowicz stwierdził nawet, że jego dziecko uwielbia dźwięk silnika kombajnu.
Wieści Rolnicze już w ubiegłym roku w lipcu poruszały kwestię nocnego zakłócania ciszy przez rolników koszących w nocy zboże - Ministerstwo rolnictwa planuje zalegalizować głośne, nocne prace polowe z użyciem ciężkiego sprzętu pomiędzy 1 lipca a 30 września. To efekt skarg na nieprzestrzeganie ciszy nocnej z jakimi coraz częściej muszą mierzyć się rolnicy. Nowe przepisy miały wówczas wejść w życie do końca 2021 roku.
Już rok temu poseł Norbert Kaczmarczyk napisał w interpelacji - Jak wynika z przekazów medialnych, nierzadko zdarza się, że rolnicy pracujący nocą narażeni są na konsekwencje w postaci nałożenia na nich mandatu za naruszenie ciszy nocnej.
Wieści Rolnicze przywołały przepis, który w ostatnim czasie często jest wykorzystywany na terenach wiejskich. Przepis art. 51 kodeksu wykroczeń, stanowi: "Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
Najpopularniejsze komentarze