Reklama
Reklama

Sprawca przywiązał psa do drzewa. Zostawił go na pewną śmierć

fot. Schronisko Ostrów
fot. Schronisko Ostrów

W okresie letnim zwiększa się liczba porzuconych psów, które stają się "przeszkodą" dla właścicieli wyjeżdżających na urlop.

O sytuacji poinformował portal OSTROW24.tv, psa znaleziono przy ulicy Sempołowskiej w Ostrowie Wielkopolskim Cechą charakterystyczną był założony kaganiec. Osoba, która go porzuciła nie zapewniła jedzenia czy wody - poinformował ostrowski portal i zaapelował do Czytelników o pomoc w poszukiwaniu właściciela porzuconego na pewną śmierć psa.

Pies obecnie znajduje się w schronisku w Wysocku Wielkim przy ul. Pruślińska 3 - Dzisiaj nad ranem na ulicy Sempołowskiej znaleźliśmy psa. Przywiązany do drzewa w lesie. Jeśli ktoś kojarzy pieska i zna właściciela prosimy o wiadomości prywatna - apeluje schronisko w mediach społecznościowych.

Eksperci z portalu johndog.pl radzą, co robić z psem wybierając się na wakacje - zostawić psa pod opieką kogoś zaufanego, np. rodziców albo przyjaciół, druga opcja, oddać psa w ręce przeszkolonych pracowników sprawdzonego hotelu dla zwierząt. W obu przypadkach należy unikać wielkiego pożegnania, żadnego tulenia się i płaczu, jakbyś zostawiał pupila na zawsze!

Ponadto, coraz więcej hoteli w kraju i zagranicą pozwala turystom pomieszkiwać z pupilem za dodatkową opłatą. Co prawda opcja ta jest w trakcie rozwoju, ale nawet jeśli nie ma jej jeszcze na portalu za pomocą, którego rezerwujemy pokój, to warto zatelefonować do recepcji lub właścicieli pensjonatu/hotelu i zapytać o możliwość zabrania ze sobą psa i zaoferować dodatkową opłatę, która nie powinna być zbyt wysoka - maksymalnie do 20-50 zł za dobę.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro