Reklama
Reklama

Porwanie 14-latki w Poznaniu: sąd z urzędu wszczął postępowanie o odebranie praw rodzicielskich 39-latce

fot. LT
fot. LT

Działania w tej sprawie zapowiedziała wcześniej prokuratura.

O tym, że 39-latka oskarżona w sprawie porwania 14-latki może stracić władzę rodzicielską pisaliśmy już we wtorek. Kobieta ma troje dzieci, w tym 13-latkę, która uczestniczyła w porwaniu (córka wraz z 2 nastolatkami przebywa w schronisku dla nieletnich). Pozostałe jej dzieci mają 7 i 16 lat. Prokurator Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu we wtorek przyznał, że prokuratura z poznańskiego Starego Miasta będzie występowała do sądu rodzinnego z wnioskami o pozbawienie władzy rodzicielskiej podejrzanej 39-latki.

Dziś okazuje się, że sąd z urzędu wszczął postępowanie o odebranie praw rodzicielskich kobiecie. - Wniosek prokuratury jest bezprzedmiotowy, zostanie dołączony do akt wszczętego już postępowania - tłumaczy w rozmowie z portalem tvn24.pl Aleksander Brzozowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Przypomnijmy, że powodem porwania 14-latki miał być dług w wysokości 20 złotych i to, że 14-latka miała nazwać 39-latkę w wulgarny sposób. 39-latka i 17-latek zaangażowani w porwanie i zgwałcenie 14-latki trafili do aresztu na 3 miesiące. Grozi im do 15 lat więzienia za to, że wspólnie i w porozumieniu uprowadzili i pozbawili wolności, stosowali przemocy w celu zmuszenia do określonego zachowania, zgwałcili ze szczególnym okrucieństwem oraz utrwalali przy pomocy telefonu komórkowego treści o charakterze seksualnym, w szczególności gwałt.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro