Reklama
Reklama

Podwójne zabójstwo pod Wągrowcem: zatrzymano podejrzanego. To bratanek i wnuk ofiar

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

O sprawie pisaliśmy już w środę.

W środę na jednej z posesji w Stołężynie na terenie powiatu wągrowieckiego znaleziono zwłoki dwóch osób: 75-letniej kobiety i 49-letniego mężczyzny. To matka i syn. Policja od początku informowała, że zgon miał charakter nagły i prawdopodobnie doszło do zabójstwa.

W czwartek wągrowiecka policja podała, że w związku z tą sprawą zatrzymano 22-latka z powiatu nakielskiego. Jak wyjaśniają funkcjonariusze, wągrowieccy policjanci szybko rozpoczęli w sprawie zabójstwa współpracę z policjantami z Kcyni. - Pojawiły się fakty, które mogły wskazywać na potencjalnego sprawcę zabójstwa. Dalsze czynności wykrywcze i kolejno zabezpieczane ślady naprowadziły policjantów na 22-letniego mieszkańca gminy Kcynia - bratanka i wnuka ofiary - wyjaśnia wągrowiecka policja.

- Zebrane dowody dały podstawę do zatrzymania mężczyzny. Wczoraj popołudniu został on zatrzymany w Żninie, stamtąd został doprowadzony do wągrowieckiej jednostki policji. Dalsze czynności pozwoliły na ustalenie przebiegu zdarzeń i postawienie zarzutu podwójnego zabójstwa. Mężczyzna złożył wyjaśnienia pokrywające się z ustaleniami śledczych. Teraz grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro