Reklama
Reklama

Grunwaldzka: prace przy budowie węzła przesiadkowego idą pełną parą

fot. PIM

Co obecnie dzieje się na budowie?

- Gotowy jest już wykop pod zbiornik retencyjny na deszczówkę i wody roztopowe. Wykonawca kontynuuje prace związane z przebudową sieci uzbrojenia terenu, buduje także konstrukcję bezkolizyjnego przejazdu pod torami kolejowymi. Trwają również roboty związane z wiaduktem kolejowym na torze w kierunku Berlina oraz kładką dla pieszych i rowerzystów - mówi Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w Poznańskich Inwestycjach Miejskich.

Po stronie Poznania obecnie prowadzone są prace związane ze zbrojeniem, szalowaniem i betonowaniem elementów konstrukcji pod torami kolejowymi. Na placu budowy wykonano wykop pod podpory obiektu kolejowego na torze w kierunku Berlina. Obecnie wykonywany jest też wykop pod podpory, które będą częścią kładki pieszo-rowerowej nad ul. Grunwaldzką po stronie Poznania, wzdłuż torów kolejowych.

Zbiornik retencyjny utworzono na terenie Plewisk. Będzie mieć pojemność 2100 metrów sześciennych i około 2 metry głębokości. W okolicy powstała kanalizacja deszczowa, tramwaj prace przy układaniu kabli zasilających oświetlenie i infrastrukturę.

- Równolegle kontynuowane są prace związane z przyłączami do posesji. W okolicy peronu kolejowego po stronie Plewisk powstaje nasyp pod planowany węzeł autobusowy. Wyburzono również budynki kolidujące z nowym układem przy skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Wołczyńskiej, dzięki czemu rozpoczynają się prace w zakresie kolejnej branży uzbrojenia terenu - wodociągu - informują PIM.

Wszystkie prace mają się zakończyć w IV kwartale przyszłego roku.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro