Reklama

Wielkopolska druga w kraju pod względem liczby fotoradarów

Fotoradar na Hetmańskiej | fot. ZDM Poznań
Fotoradar na Hetmańskiej | fot. ZDM Poznań

W Poznaniu znajduje się jedno urządzenie.

Jak podaje Yanosik, numerem jeden w Polsce pod względem liczby fotoradarów zamontowanych przy trasach jest województwo mazowieckie. Znajduje się w nim 105 automatów. Wielkopolska zajmuje drugie miejsce, ale fotoradarów w naszym regionie jest zdecydowanie mniej - 54. Ostatnie miejsce na podium należy do województwa pomorskiego - 44 urządzenia. Najmniej fotoradarów zamontowano natomiast w województwie opolskim - zaledwie 12.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

W naszym mieście fotoradar zamontowany jest jedynie w jednej lokalizacji i to stosunkowo od niedawna. Na ulicy Hetmańskiej. Pojawił się tutaj po serii tragicznych wypadków.

Sytuacja wygląda inaczej w przypadku odcinkowych pomiarów prędkości. Tu Wielkopolska znajduje się na końcu zestawienia wraz z województwami zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim. Nie ma u nas żadnego OPP. Ale sytuacja ma się zmienić. Wiosną rozstrzygnięto przetarg na rozszerzenie systemu o nowe lokalizacje, także w Wielkopolsce. Pierwszy OPP w regionie ma być prowadzony na odcinku trasy S11 pomiędzy Tarnowem Podgórnym i węzłem Poznań Ławica, a drugi na autostradzie A2 pomiędzy MOP Leonia / Kuny i PPO Żdżary, a więc w rejonie Konina. Na liście rezerwowej nie znajduje się żadna wielkopolska lokalizacja.

TUTAJ można znaleźć mapę z fotoradarami, odcinkowymi pomiarami prędkości oraz urządzeniami rejestrującymi przejazd na czerwonym świetle.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro