Reklama
Reklama

Przed pasażerami MPK Poznań trudne miesiące. Co najmniej pół roku bez trasy PST, wkrótce remont Trasy Kórnickiej i kolejny etap prac w centrum

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

To już ostatnie dni, podczas których można korzystać z trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju w dotychczasowym kształcie.

Dokładnie 1 sierpnia, a więc w najbliższy poniedziałek, rusza gruntowny remont trasy PST. Ale nie jest to jedyna zmiana w rozkładzie, jaka zajdzie tego dnia. Równocześnie tramwaje wrócą na Wildę i przestaną kursować po tymczasowym łuku torowym na pl. Wiosny Ludów. Rewolucje zajdą więc w całym rozkładzie jazdy.

Sam remont trasy PST ma potrwać 10 miesięcy i zostanie podzielony na dwa etapy. W pierwszym, trwającym około pół roku, cała trasa będzie wyłączona z użytku. Wzdłuż niej kursować będzie autobus za tramwaj T12 - pojedzie z osiedla Sobieskiego do przystanków Żniwna i Armii Poznań, gdzie będzie można przesiąść się na linie 4, 10, 15 i 96. W sierpniu autobus ma kursować co 3 do 5 minut (w zależności pory dnia).

- Tramwaje na przystankach Żniwna i Armii Poznań w sierpniu pojawiać się będą w godzinach szczytu komunikacyjnego co około 4 minuty. Podczas wyłączania trasy PST warto skorzystać również z pozostałych linii autobusowych, dających możliwość dojazdu do tras tramwajowych prowadzących do Połabskiej i Błażeja, a także na Piątkowską. Zawieszone zostaną również nocne linie tramwajowe nr 201 i 202. Komunikację nocną zapewnią linie autobusowe nr 231 i 232 - podaje ZTM.

Nie warto przywiązywać się do rozkładu jazdy wprowadzonego w życie od 1 sierpnia. We wrześniu mają ruszyć kolejne remonty: w centrum miasta (w rejonie Okrąglaka) oraz przebudowa Trasy Kórnickiej. Wówczas rozkład ponownie przejdzie rewolucję.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro