Reklama
Reklama

Coraz taniej na stacjach benzynowych. 8 złotych za litr to już wspomnienie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

Tanieje benzyna, ale też olej napędowy.

Jeszcze kilka tygodni temu zastanawialiśmy się, czy wkrótce za paliwo na stacjach benzynowych będziemy płacić więcej niż 10 złotych za litr. Wszystko przez dodatkowe miejsca na cyfrę na pylonach, co mogłoby na to wskazywać.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Dziś bardzo wysokie ceny, przekraczające 8 złotych za litr, to na szczęście wspomnienie. Według portalu e-petrol.pl, średnia cena benzyny 95 to obecnie 7,32 zł za litr, ale są miejsca, gdzie jest taniej. Można je znaleźć nawet w Poznaniu, gdzie benzyna potrafi kosztować około 7 złotych lub nawet poniżej 7 złotych.

Co ciekawe, eksperci mówią też o niespodziewanej obniżce cen oleju napędowego. Dziś kosztuje średnio 7,57 zł za litr. To minimalnie taniej, ale zawsze tendencja spadkowa. O kilka groszy potaniał też LPG - średnio kosztuje 3,35 zł.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, kierowcy mogą obecnie korzystać z promocji na stacjach. Swoje akcje zorganizowali najwięksi gracze: Orlen, Lotos, Shell czy BP. Każdy wprowadził zniżkę 30 groszy na litrze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro