Reklama
Reklama

Koleje Wielkopolskie podnoszą ceny biletów. "Pociąg w przeciągu ostatnich 30 dni przyjechał planowo około 6 razy"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Koleje Wielkopolskie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Koleje Wielkopolskie

Skarży się pasażer.

W poniedziałek Koleje Wielkopolskie poinformowały, że od 1 sierpnia zmienią się ceny biletów. Niestety nie będzie taniej, a drożej. - W czasach szalejącej inflacji nie powinno to dziwić. Jednakże kwitnąc codziennie na dworcu w Poznaniu i czekając na jak zwykle spóźniony pociąg, który jeździ na trasie Zbąszynek -Gniezno (planowy wyjazd 14:07 ze Zbąszynka) zastanawiam się, za co mam płacić - pisze do nas Czytelnik. - Ten pociąg w przeciągu ostatnich 30 dni przyjechał planowo około 6 razy. Poza tym, zastanawiam się czy ktokolwiek wpadł na pomysł, że od września będzie więcej ludzi dojeżdżało do Poznania (nowi uczniowie pierwszych klas w szkołach ponadpodstawowych) i może w związku z tym trzeba będzie wydłużyć składy w godzinach szczytu? Podejrzewam, że nie - dodaje.

Koleje Wielkopolskie wzrost cen biletów tłumaczą inflacją. - Wprowadzenie nowego cennika biletów spowodowane jest największym od 20 lat wzrostem inflacji, a co za tym idzie podwyżką cen paliw, energii elektrycznej, części zamiennych do taboru oraz kosztów usług. Czynniki te mają bezpośredni wpływ na wzrost kosztów bieżącej działalnością Spółki - informuje przewoźnik.

Jak tłumaczą KW, każdego dnia uruchamiają około 290 pociągów pokonujących 25 tysięcy kilometrów. - Chcemy nadal rozwijać naszą ofertę i podwyższać jakość świadczonych usług. Dlatego też, biorąc pod uwagę sytuację na rynku, która nie jest od nas zależna, wspólnie z Organizatorem przewozów podjęta została decyzja o zmianie cen biletów.

O ile wzrosną ceny? Mniej więcej o 15 procent. W górę pójdą wszystkie bilety. - Podniesione zostaną również opłaty za przewóz roweru czy psa, a także kary za przejazd bez ważnego biletu z 245 zł na 280 zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie III stopnia przed burzami!
25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
13.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro