Reklama

Poseł Wróblewski: "Restaurator nie ma prawa odmówić ani Niemcom, ani homoseksualistom, ani zwolennikom takiej czy innej formacji politycznej"

fot. Bartłomiej Wróblewski / FB
fot. Bartłomiej Wróblewski / FB

Chodzi o wtorkowe spotkanie, które miało się odbyć w restauracji Estella w Suchym Lesie.

O sprawie pisaliśmy już we wtorek. Na facebookowym profilu posła Prawa i Sprawiedliwości Bartłomieja Wróblewskiego pojawiła się informacja o tym, że organizuje spotkanie dla tych, którzy chcieliby zrobić coś dobrego dla naszego regionu. Spotkań zaplanowano kilka i podano szczegóły - w tym lokalizację. Jedno z nich miało się odbyć w restauracji Estella w Suchym Lesie. Gdy jeden z internautów zapytał w komentarzach czy rzeczywiście restauracja zamierza angażować się politycznie, lokal odpowiedział, że absolutnie nie i nigdy nie będzie areną zgromadzeń o charakterze politycznym.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Po naszym tekście odezwał się do nas poseł Wróblewski. - W restauracji był zarezerwowany duży stolik. Nie przeze mnie, a przez jednego z członków koła PiS w Suchym Lesie. Wcześniej też bywały tam takie spotkania. Nigdy nikomu nie przeszkadzały - wyjaśnia. - Restaurator nie ma prawa odmówić ani Niemcom, ani homoseksualistom, ani zwolennikom takiej czy innej formacji politycznej. Nie były to żadne spotkania wyborcze, mitingi, święta partyjne. Zmieniliśmy miejsce spotkania, bo sprawa niewarta dyskusji. Niemniej to kolejny niedobry precedens - dodał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro