Reklama
Reklama

W końcu rusza budowa ścieżki rowerowej Poznań - Tulce!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

Przetarg rozstrzygnięto w... 2019 roku, ale prace ruszają dopiero teraz.

O tej inwestycji pisaliśmy na naszym portalu kilka razy. Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że są "problemy". Na etapie projektowania pojawiły się np. kolizje z sieciami podziemnymi, konieczność utworzenia skrzyżowania na połączeniu z ulicą Polną. Procedury wydłużyła też pandemia. Wiosną ubiegłego roku liczono, że jesienią uda się uzyskać niezbędne zgody, a wtedy trasa miałaby być gotowa w czerwcu 2022 roku. Jak doskonale wiemy, terminu nie udało się dotrzymać.

Właśnie nastąpił przełom w tej sprawie. Gmina Kleszczewo w tym tygodniu poinformowała, że budowa ścieżki rusza. Chodzi o pierwszy etap inwestycji - trasę o długości 3,5 km biegnącą od Poznania (Szczepankowo) do ulicy Diamentowej w Tulcach.

- W ramach projektu wykonane zostaną ciągi komunikacji pieszej i rowerowej o szerokościach od 1,50 m do 3,50 m. Wykonane zostanie także nowe oświetlenie energooszczędne na odcinkach od km 0+00 do km 0+500 oraz od cmentarza w m. Tulce do ul. Diamentowej. W miejscowości Tulce (w rejonie kościoła) wybudowany zostanie parking rowerowy (B&R) - podaje gmina.

Całość będzie kosztować 7,5 mln złotych, z czego 3,1 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Prace powinny zakończyć się na początku przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro