Reklama
Reklama

Dwór Podstolice żyje sztuką!

Dwór Podstolice, widok z zewnątrz

Podstolice to miejsce z długą, sięgającą XIX wieku historią. Urokliwy dwór położony niedaleko Poznania przyciąga atmosferą zabytkowych wnętrz, starego parku z malowniczym stawem, będąc też miejscem wyjątkowych spotkań!

Przed kilkoma tygodniami gościem Dworu Podstolice była szwajcarska projektantka Regula Stüdli, która właśnie tutaj zaprezentowała najnowszą kolekcję swojego autorstwa powstałą we współpracy z marką Rosenthal. Serwis "Brillance" w dekoracji "Wiosenny Ogród" zachwyca różnorodnością kwiatowych motywów, które w otoczeniu tutejszego parku wzbudzały jeszcze większy podziw. W spotkaniu wzięły udział blogerki wnętrzarskie z całej Polski, przed którymi Regula Stüdli odsłoniła tajniki swojego atelier: opowiedziała o metodach pracy, źródłach inspiracji i kulisach współpracy z niemiecką marką. Uczestniczki miały też okazję wziąć udział w warsztacie z aranżowania kwiatów. Spotkanie z projektantką było jednym z wielu wydarzeń, które cyklicznie odbywają się w Dworze Podstolice.

Aktualnie odwiedzający dwór mogą zapoznać się także z ekspozycją prac Piotra Perskiego - polskiego artysty twórczo i zawodowo związanego z Barceloną. W niedzielę 21 sierpnia artysta będzie gościem Podstolic - oprowadzi po wystawie oraz przeprowadzi warsztaty z rysunku i malarstwa dla dzieci (godz. 12:00) oraz dorosłych (godz. 16:00).

Goście szukający odpoczynku od zgiełku miasta z pewnością znajdą tu cichy azyl - w otoczeniu unikatowych przedmiotów, tworzonych z pasją. Miłośników sztuki użytkowej zainteresują ekspozycje wpisane w kontekst wnętrz dworu. Jedną z sal poświęcono twórczości Tamary Lempickiej, w innej prezentowane są talerze kolekcjonerskie Rosenthal z linii "Celebrity Plates", dekorowane przez sławy takie jak m.in. Andy Warhol, Luciano Pavarotti czy Donatella Versace. Każdy z pokoi gościnnych skrywa też indywidualnie dobrane designerskie dodatki. W takich okolicznościach można wypocząć!

Odwiedzając Dwór Podstolice warto pamiętać też o pobliskim kościółku w Nekielce. Wzniesiony na początku XIX wieku budynek, poddany gruntownej renowacji, od niemal dwóch dekad pełni funkcję sali koncertowej i galerii sztuki. Miejsce zachwyca nie tylko architekturą - niezwykła przeszłość nadaje wyjątkowego charakteru organizowanym tutaj koncertom i wydarzeniom, dzięki czemu przyciąga rzesze amatorów muzyki i sztuki z okolicznych Nekli, Wrześni oraz Poznania.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro