Reklama
Reklama

Ławica: zatrzymano dwóch Polaków oraz Bułgara

fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna

Byli poszukiwani na podstawie listów gończych.

W ubiegły poniedziałek samolotem rejsowym do Poznania z Edynburga, przyleciał 33-letni Polak. W trakcie kontroli realizowanej przez funkcjonariuszy SG z Poznania-Ławicy okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany. W celu odbycia 15 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczoną karę grzywny nałożoną na niego za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna od razu uregulował zaległość wpłacając 1500 zł na rachunek bankowy poszukującego go sądu i został zwolniony - relacjonuje relacjonuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Kolejnego dnia samolotem rejsowym z Amsterdamu do Poznania przyleciał wydalony z terytorium Holandii 32-letni Polak. Mężczyzna został zatrzymany. Musi odbyć karę 20 miesięcy pozbawienia wolności, ze względu na uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Został przekazany policji.

Natomiast w środę rano do kontroli osób odlatujących do Londynu stawił się 39-letni obywatel Bułgarii. Podczas kontroli funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy ustalili, że mężczyzna za naruszenie ustawy Prawo własności przemysłowej poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Żarach w celu odbycia 115 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za niezapłaconą kare grzywny - relacjonuje rzeczniczka. Po konsultacji z jednostką prowadzącą poszukiwania ustalono, że obywatel Bułgarii ma możliwość uregulowania zaległości. Cudzoziemiec skorzystał z tej możliwości i po wpłacie 4 600 zł na konto bankowe sądu został zwolniony - dodaje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro