Reklama
Reklama

Wysokie krawężniki znikną z kilku kolejnych poznańskich ulic

fot. ZDM

Trwają prace przy obniżeniu kolejnych krawężników na Piątkowie.

Już od lat wraz z Radą Osiedla Piątkowo prowadzimy tego rodzaju prace. Dzięki temu piesi mogą znacznie wygodniej oraz bezpieczniej przemieszczać się po terenie osiedli, dojść do przedszkoli i szkół, przychodni, czy też na przystanki komunikacji publicznej. Jest to szczególnie ważne dla osób z dysfunkcjami ruchu, czy też poruszających się z małymi dziećmi - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

W tym roku krawężniki zostaną obniżone na: ul. Garsteckiego, skrzyżowanie ul. Umultowskiej i ul. Wiechowicza, osiedle Bolesława Śmiałego (pomiędzy blokami numer 30 i 31), ul. Kostrzewskiego (w pobliżu cmentarza), ul. Znanieckiego, ul. Wachowiaka.

Na ten cel przeznaczonych zostało niemal 65 tysięcy złotych. To środki, które ma do dyspozycji Rada Osiedla Piątkowo.

Trzeba zaznaczyć, że likwidacja tego typu barier architektonicznych prowadzona jest w całym Poznaniu - jako samodzielne zdania, podczas remontów, czy budów - przypomina rzeczniczka. Należy dodać, że w zakresie prac jest nie tylko samo obniżenie krawężników. Trzeba także przebudować fragmenty chodników tak by wygodnie i bezpiecznie piesi mogli dojść do pasów na jezdni - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro