Reklama

Co z budową Andersii Silver? Wiemy, kiedy budynek może powstać!

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Od miesięcy na budowie najwyższego poznańskiego budynku nic się nie dzieje.

Do naszej redakcji co jakiś czas przychodzą pytania od mieszkańców, którzy z niepokojem obserwują "ciszę" na budowie Andersii Silver w centrum Poznania. Nie dzieje się tam kompletnie nic. Ostatnia wzmianka o postępach pojawiła się na stronie inwestora w czerwcu... ubiegłego roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Czy inwestycja jest zagrożona? - Inwestycja jest cały czas kontynuowana, chociaż rzeczywiście trudno dostrzec efekty obecnie przeprowadzanych starań. Realizacja tak złożonego projektu, w tak wymagających czasach, wymaga staranności wszystkich zaangażowanych podmiotów na każdym z jej etapów - wyjaśnia Piotr Trybusz z firmy Probuild reprezentującej Von der Heyden Group. - Zabezpieczenie sprawnej realizacji projektu jest teraz głównym etapem ustaleń pomiędzy inwestorem a generalnym wykonawcą - dodaje.

Pierwotnie zakładano, że budynek zostanie oddany do użytku w drugiej połowie 2023 roku, ale dziś jest to nierealne. - Inwestor na dniach będzie finalizował ustalenia z generalnym wykonawcą, wtedy ustalona zostanie konkretna data, jednak należy założyć, że czas realizacji takiego projektu to około 30 miesięcy - podkreśla Trybusz. Konkretnie chodzi o prace, które dopiero będą się odbywać, bez wliczania już wykonanej części inwestycji. To oznacza, że jeśli uda się rozpocząć budowę latem, realnie inwestycja mogłaby się zakończyć na przełomie 2024 i 2025 roku.

W ubiegłym roku PORR Polska, wykonawca, prac, zakończył realizację poziomu zero, na który składała się konstrukcja trzech podziemnych kondygnacji. Funkcjonować na nich będzie parking dla 244 samochodów.

Przypomnijmy, że Andersia Silver będzie mieć 117,5 metra wysokości i prawie 40 000 m2 powierzchni użytkowej na 25 kondygnacjach. Projekt powstał w Pracowni Projektowej Ewy i Stanisława Sipińskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro