Reklama
Reklama

Porwanie 14-latki w Poznaniu: dorosła i 17-latek twierdzą, że żałują. Miał to być pomysł jednej z zatrzymanych nastolatek

fot. LT
fot. LT

W trakcie doprowadzenia do prokuratury zatrzymani kobieta i nastolatek odbyli krótką wymianę zdań z jednym z reporterów.

Dziennikarzowi TVN24 udało się zamienić kilka słów z kobietą (matką jednej z zatrzymanych nastolatek) oraz 17-latkiem, którzy w niedzielę usłyszeli zarzuty. Zarówno kobieta, jak i nastolatek przyznali, że żałują tego co zrobili. Nastolatek było nieco bardziej wylewny i stwierdził, że za pomysłem porwania 14-latki stoi jedna z zatrzymanych w tej sprawie nastolatek (a przypomnijmy, że zatrzymano dwie dziewczyny - 13-latkę i 14-latkę). Powód? Porwana miała nazwać domniemaną prowodyrkę zajścia "k**wą". Wcześniej Radio Poznań podało, że powodem konfliktu mógł być e-papieros, którego miała zepsuć porwana nastolatka.

Jak podawaliśmy już wcześniej, kobieta i 17-latek będą odpowiadać za uprowadzenie i pozbawienie wolności, stosowanie przemocy w celu zmuszenia do określonego zachowania, zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem oraz utrwalanie przy pomocy telefonu komórkowego treści o charakterze seksualnym. Grozi im za to do 15 lat więzienia. Małoletni staną natomiast przed sądem rodzinnym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Poznań w środę niemal najcieplejszy w Polsce. Idzie załamanie pogody
26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
15.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro