Reklama
Reklama

Zanim kolejna poznańska ulica zyska nową nawierzchnię, chodniki i drogę rowerową, trzeba się liczyć z utrudnieniami

fot. PIM

Rusza rozbudowa ulicy Pokrzywno. 26 lipca rozpoczną się prace, w ramach których ulica zostanie rozbudowana na odcinku od ul. Sanockiej do ul. Ropczyckiej.

Podczas robót budowlanych obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu. W zależności od postępu prac, wyłączane z ruchu będą kolejne fragmenty drogi. Od 26 lipca nieprzejezdny będzie prawy pas ul. Pokrzywno między skrzyżowaniami z ulicami Żurawicką i Dębicką. Przejazd będzie możliwy lewym pasem - przewidziany jest tam ruch wahadłowy kierowany sygnalizacją świetlną. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie - informują urzędnicy PIM.

Po zakończeniu inwestycji poprawi się komfort i bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów, wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, zyskają także pasażerowie autobusów. Ulica zmieni się na odcinku o długości ponad 800 metrów. Dwukierunkowa droga rowerowa zostanie poprowadzona po wschodniej stronie ulicy, przy krawędzi jezdni, natomiast chodnik przewidziany jest po obu stronach. Prace obejmują także budowę zatok i przystanków autobusowych - dodają.

Wykonawca zadania zajmie się również przebudową skrzyżowań i zjazdów do posesji. Ulica po zakończeniu prac będzie miała kanalizację deszczową, zyska też nowe oświetlenie oraz nową zieleń. Pojawi się też mała architektura.

Przewidywany termin zakończenia prac to trzeci kwartał 2023 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro