Reklama

Gorączka w pojazdach komunikacji miejskiej. Motorniczy pozdrawia poznaniaków

fot. Motorniczy.
fot. Motorniczy.

Za każdym razem, gdy wracają tropikalne upały, wraca temat klimatyzacji w środkach komunikacji miejskiej.

Termometry pokazywały dziś nawet 39 stopni Celsjusza w słońcu. Pasażerowie uskarżali się na brak klimatyzacji w tramwajach i autobusach. - Jak zwykle gorączka w tramwaju. Jak można nie uruchamiać klimatyzacji przy takich upałach? Ludzie siedzą i się pocą.

MPK w Poznaniu odnosiło się już kilka razy do kwestii używania klimatyzacji w czasie upałów. Powoływało się na ekspertów, którzy odradzali używania zimnego powietrza w czasie wysokich temperatur. Eksperci dowiedli, że gwałtowna różnica temperatur może mieć zły wpływa na stan zdrowia. Ponadto tramwaje MPK są wyposażone w klimatyzację całopojazdową. W Combino działa system automatycznej regulacji temperatury, a Moderusy i zmodernizowane Tatry posiadają układ wentylacji.

Tymczasem do redakcji napisał dziś motorniczy - Było dziś gorąco. Termometr zewnętrzny w tramwaju wskazywał 39.5 stp. Celsjusza. Pozdrawiam poznaniaków, motorniczy.

Osoby kierujące tramwajami i autobusami muszą również zmagać się z wysokimi temperaturami. Przeciągi i klimatyzacja często przyczyniają się do chorób. IMG w wydawanym ostrzeżeniu przypomina, że jeśli ktoś nie musi podczas upałów wychodzić z domu, to najlepiej aby w nim pozostał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro