Reklama

Sławomir Mentzen z prawicy miał się spotkać z sympatykami na Nocnym Targu Towarzyskim, ale klub odwołał wydarzenie. Mentzen: "Ludzie poza Poznaniem zachowują się mniej parszywie"

fot. Sławomir Mentzen FB

Spotkanie miało się odbyć w sobotę.

O tym, że wydarzenie zostało odwołane, poinformowano w mediach społecznościowych. - W najbliższą sobotę miałem być na Piwo z Mentzenem w Poznaniu. Niestety przed chwilą otrzymaliśmy informację, że Nocny Targ Towarzyski, w którym impreza miała się odbyć, odmawia wykonania naszej umowy i udostępnieniu nam miejsca, ponieważ mam prawicowe poglądy. To już drugi taki przypadek w Poznaniu w ostatnich dwóch miesiącach, po Uniwersytecie Ekonomicznym. Co ciekawe w innym miastach nie mam takich problemów, ludzie poza Poznaniem zachowują się mniej parszywie - napisał polityk na FB.

- Nie będę już pisał, co sądzę o takim podejściu, gdy najpierw się kogoś zaprasza lub zgadza na przeprowadzenie wydarzenia, a potem odwołuje to z powodów poglądów politycznych. Szkoda czasu na wyzłośliwianie się, czy wytykanie lewicowym oszołomom ich hipokryzji, zakłamania i braku elementarnej przyzwoitości. Moja ekipa nie ma w tym momencie żadnego pomysłu na alternatywne miejsce. Jeżeli ktoś ma jakikolwiek pomysł, zna dobre miejsce, ma kontakty, to proszę o wiadomość. Jeżeli nic się nie uda znaleźć, będę musiał niestety odwołać swój przyjazd do Poznania w tym roku. Szkoda - dodał.

Nocny Targ Towarzyski podał, że spotkanie z wiceprezesem partii KORWiN znalazło się w harmonogramie wydarzeń tego miejsca przez "błąd komunikacyjny" i się nie odbędzie. - W dużym skrócie. Generalnie jesteśmy od wesołych piosenek z głośników i lania zimnego piwa, a nie od polityki. Ale nie będziemy pozwalać na organizację eventów, gdzie jest cień szansy, że będą propagowane poglądy uwsteczniających nasz kraj i ludzkie poczucie godności. Nie zgadzamy się z nimi i mamy prawo nie zgadzać się na organizacje takich rzeczy u nas (chyba). I może, mimo że nie jest to super biznesowy ruch, to mamy nadzieję, że przesieje na naszym terenie chociaż trochę pełnych nienawiści osób - skomentował NTT.

Sympatycy Mentzena zaczęli wystawiać Nocnemu Targowi Towarzyskiemu 1 gwiazdkę na 5 w opiniach w internecie. - W sumie nie do końca świadomie, ale wyszedł świetny trolling. Warto było. Pozdrawiamy, Parszywcy z Poznania - skomentował targ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
18.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro