Reklama
Reklama

Zmiana dla pieszych na Starym Rynku. Stanie tu 100-tonowy dźwig

fot. PIM
fot. PIM

W czwartek zamkną jeden z ciągów komunikacyjnych.

Z ruchu wyłączony zostanie ciąg biegnący ulicą Jana Baptysty Quadro pomiędzy restauracją Bamberka i Ratuszem. - Dojście do restauracji zostanie zachowane. Najwygodniejsza droga do obejścia Starego Rynku od strony ul. Wronieckiej w kierunku Wrocławskiej i Świętosławskiej będzie biegła wzdłuż zachodniej pierzei. Przewidywany czas utrudnień to miesiąc - podają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Obecnie wykonawca przebudowy Starego Rynku szykuje się do budowy zbiornika retencyjnego przy Wadze Miejskiej. - Dlatego przy wylocie ul. Wronieckiej stanie dźwig o masie ok. 100 ton. Pomoże on przy rozładunku i montażu elementów potrzebnych do budowy zbiornika. Wyłączenie z ruchu pieszego fragmentu ul. J. B. Quadro pozwoli zrealizować nie tylko prace polegające na rozładunku i montażu elementów zbiornika retencyjnego przy Wadze Miejskiej, ale też roboty związane z budową sieci gazowej - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
54.77 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro