Reklama
Reklama

Kierowcy korzystają z telefonów podczas jazdy. Posypały się mandaty

fot. KMP Leszno
fot. KMP Leszno

Korzystanie z tego typu urządzenia w trakcie jazdy jest wykroczeniem za które grozi mandat w wysokości 500 zł, a na konto sprawcy wpływa 5 punktów karnych.

To kolejna akcja policjantów z Leszna. 19 lipca policjanci leszczyńskiej drogówki w niespełna dwie godziny zatrzymali 7 osób, które podczas jazdy samochodem korzystały z telefonu komórkowego trzymając go w dłoni - przekazuje asp. szt. Monika Żymełka, oficer prasowy policji w Lesznie.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Wszystkie te osoby poruszały się pojazdami praktycznie przez centrum Leszna, drogami na których znajdują się sygnalizatory świetlne, skrzyżowania oraz przejazdy pieszo - rowerowe. Brak koncentracji kierowcy na drodze może spowodować ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kiedy uwaga kierowcy skupiona jest na telefonie, wystarczy ułamek sekundy i może dojść do tragedii- dodaje.

Policjanci chcąc zapobiec tego typu zdarzeniom zwracają uwagę podczas codziennej służby na popełnianie tego typu wykroczeń i przypominają, by nie korzystać podczas jazdy z telefonów, lub jeśli już zajdzie taka konieczność używać zestawów głośnomówiących.

Wszyscy sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500zł, a na ich konto wpłynęło 5 punktów karnych
- kończy rzeczniczka.

Policyjne kontrole zostały przeprowadzone w ramach akcji "Na drodze - Patrz i słuchaj".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro