Reklama
Reklama

Jest akt oskarżenia w sprawie tragicznego wypadku w Sylwestra. 19-latek w BMW "umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum

W wyniku zdarzenia zginął 55-letni kierowca samochodu Renault Captur, jego 22-letni syn zmarł kilka tygodni później w szpitalu.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zakończyła śledztwo w sprawie czołowego zderzenia pojazdów na ul. Piłsudskiego w dniu 31 grudnia 2021 roku. W wyniku wypadku z udziałem BMW i Renault - zginął kierowca drugiego pojazdu, a jego pasażer został ciężko ranny. To 22-letni syn kierowcy - zmarł kilka tygodni później w szpitalu.

Jak informuje portal Kalisz24.INFO do sądu trafił akt oskarżenia. Zarzuty usłyszał 19-latek.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że mężczyzna w dniu 31 grudnia 2021 roku na ul. Piłsudskiego umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki BMW, jadąc nim od ul. Godebskiego w kierunku ul. Majkowskiej z nadmierną prędkością tj.86 km/h na mokrej jezdni i w miejscu niedozwolonym znakami pionowymi i poziomymi, tj. linią podwójną ciągłą, podjął manewr wyprzedzania innego pojazdu jadącego w tym samym kierunku, zjeżdżając w tym celu na przeciwległy pas ruchu. Kierowca stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Renault Captur, w którym znajdowały się dwie osoby - mówi w rozmowie z lokalnym portalem prokurator Maciej Meler rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
7.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro