Reklama
Reklama

Uczniowie mieli dziś poznać wyniki rekrutacji do szkół średnich, ale padł system

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Wyniki miały być znane dziś o godzinie 10.

Do naszej redakcji dociera mnóstwo informacji w tej sprawie. Dzisiaj tj. 20.07.2022 o godzinie 10:00 wg danych przekazanych rodzicom uczniów klas ósmych powinny być dostępne wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Niestety wyników nie można sprawdzić. Na stronie nabor.pcss.pl pojawia się komunikat o pracach serwisowych. Pewnie serwery padły! Czy jednak nie można było tego przewidzieć? Sytuacja kuriozalna - pisze jeden z naszych Czytelników. Poznański System Naboru do Szkół Średnich nie działa. Od godziny miały być dostępne wyniki. Dodatkowy stres dla dzieci i rodziców - dodaje kolejna osoba. System Nabór Poznańskiego Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowego padł. Absolwenci szkół podstawowych nie mogą poznać wyników wstępnych kwalifikacji do szkół - czytamy w kolejnej wiadomości.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Jak informuje Radio Poznań ponad 4 tysiące ósmoklasistów z Poznania i powiatu nie dostało się do wymarzonych szkół w pierwszym naborze. Teraz uczniowie mają czas na złożenie odwołań.

 • Aktualizacja
  środa, 20.07.2022 r., godz. 11.32
  Aktualizacja
  środa, 20.07.2022 r., godz. 11.32
  Jak powiedział w rozmowie z Radiem Poznań, Wiesław Banaś z Wydziału Oświaty z Urzędu Miasta Poznania- " kłopoty wynikały z dużej liczby wejść w jednym czasie". Dodał, że strona powinna już działać.
 • Aktualizacja
  środa, 20.07.2022 r., godz. 12.09
  Aktualizacja
  środa, 20.07.2022 r., godz. 12.09
  W mediach społecznościowych Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego PCSS pojawił się komunikat: " Szanowni Państwo, aktualnie trwa naprawianie usterki technicznej, która spowodowała przeciążenie i niedostępność platformy systemu Nabór. Nasze służby pracują nad tym, by jak najszybciej przywrócić pełną funkcjonalność systemu. Prosimy o cierpliwość i serdecznie przepraszamy za powstałe niedogodności. Zespół techniczny Nabór".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro