Reklama

PKP wstrzymuje budowę tunelu pod torami na Dębcu?

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Mateusz
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Mateusz

Chodzi o przejazd znajdujący się na ulicy Opolskiej w Poznaniu. Potrafi być on zamknięty nawet 20 minut.

Ruch pociągów często utrudnia pasażerom szybkie przejście od przystanku autobusowego i dworca kolejowego na Dębcu. Do sprawy wraca Radio Poznań.

Czasami jadą pod rząd cztery pociągi - mówi dziennikarzom, Tomasz Wierzbicki z Rady Osiedla Świerczewo. No i sumarycznie ten przejazd potrafi być zamknięty przez 20 minut. Jest ponad 10 takich dłuższych zamknięć w ciągu. Zgodnie z danymi PKP, przejeżdża tutaj 120 pociągów osobowych w ciągu doby i jak się sprawdzi w godzinach szczytu, to ten przejazd kolejowy jest mniej więcej przez 50 procent czasu zamknięty - dodaje.

Plany na inwestycje w tym miejscu są. Już dwa lata temu zleciliśmy opracowanie koncepcji budowy wiaduktu lub tunelu nad torami - mówi w rozmowie z Radiem Poznań, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg Miejskich, Agata Kaniewska. Spółka PKP nie wyraziła zgody na budowę przejścia podziemnego lub na budowę kładki, w związku z tym prace koncepcyjne zostały wstrzymane. W czerwcu tego roku ZDM ponownie wystąpił do spółki PKP o zmianę stanowiska w sprawie koncepcji. Do tej pory nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi od PKP - dodaje.

PKP tłumaczy, że chodzi o względy bezpieczeństwa. To jednak na pewno nie koniec rozmów. Przedstawiciele spółki jeszcze w lipcu mają się spotkać w tej sprawie z miejskimi urzędnikami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro