Reklama
Reklama

Trwa walka o godne warunki dla dzieci z autyzmem. "Muszą się przebierać w szatni, którą urządzono w nieczynnej łazience"

fot. siepomaga.pl

Konieczny jest remont w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza w Poznaniu, w którym mieści się Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem.

Miejsce to ma już ponad sto lat. Budynki są stare, wymagające remontu. W budynku Szkoły Podstawowej uczy się 31 dzieci, w klasach dwuosobowych. Każde z nich ma ogromne potrzeby i wymaga odpowiedniego podejścia, ale też dobrych warunków.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

W tym roku, z uwagi na większą ilość uczniów ze starej łazienki została utworzona tymczasowa szatnia. Pomieszczenie podzielone jest ścianką, część z dwoma umywalkami jest zupełnie bezużyteczna. Wydzielona część "szatniowa" jest bardzo ciasna i nie wszyscy uczniowie mają tu swoje miejsce - czytamy na portalu siepomaga.pl. Wyremontowanie pomieszczenia, pozwoli na powstanie dużej, funkcjonalnej szatni dla podopiecznych.

Remont pomieszczenia będzie obejmował demontaż kabiny prysznicowej z brodzikiem, skucie płytek, malowanie ścian, usunięcie ścianki oraz umywalek. Po tych działaniach zaszłaby duża zmiana (zwiększenie miejsca, postawienie nowych wieszaków, jasne pomieszczenie, zlikwidowanie zapachu). Inwestycja jest bardzo kosztowna, dlatego prosimy o wsparcie! Dla naszych dzieci będzie to ogromnie korzystna zmiana! - apelują przedstawiciele ośrodka.

Osoby, które zechcą pomóc, mogą to zrobić tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro