Reklama

Potężny pożar i ogromne straty. Jest apel do osób, które "filmowały w tym czasie występujące lokalnie zjawiska pogodowe"

fot. Kościan112.pl

Straty po pożarze pieczarkarni wyceniono na ponad 20 milionów złotych.

Jak już wcześniej informowaliśmy, do pożaru doszło na terenie pieczarkarni w Starej Tuchorzy. Z ogniem walczyło 26 zastępów strażaków z powiatów: wolsztyńskiego, nowotomyskiego, leszczyńskiego oraz poznańskiego. Akcja trwała niemal 10 godzin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozwinięty pożar wiaty magazynowej, przyległego do niej garażu, dwóch kontenerów chłodniczych (stanowiących odrębne magazyny), dwóch pojazdów dostawczych oraz rozlewiska oleju napędowego o powierzchni ok. 350 m2. Rozlewisko bezpośrednio zagrażało zbiornikom z gazem propan butan. W bliskiej odległości od objętej pożarem wiaty znajdowała się, bezpośrednio zagrożona pożarem, hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 3000m2. Pracownicy przed przybyciem JOP opuścili pomieszczenia i udali się w miejsce wyznaczone do ewakuacji, brak osób poszkodowanych. Działania prowadzono w natarciu na palącą się halę oraz w obronie na zagrożone budynki magazynowe oraz hale produkcyjne - relacjonuje st. sekc. Hubert Pukacki, oficer prasowy strażaków w Wolsztynie.

Jak mówił w rozmowie z Radiem Poznań, współdowodzący akcją w Starej Tuchorzy, zastępca komendanta powiatowego PSP w Wolsztynie st. kpt. Karol Kędziorski, właściciel zakładu oszacował straty na ponad 20 mln zł.

W sprawie pożaru wszczęte zostało policyjne postępowanie. Na wstępnym etapie zabezpieczane są wszelkie dowody mogące przyczynić się do ustalenia okoliczności i przyczyn zdarzenia.

Funkcjonariusze zwracają się z prośbą o pomoc do osób, które tuż przed wybuchem pożaru znajdowały się w jego pobliżu - informuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy policji w Wolsztynie. Apel kierowany jest szczególnie do osób, które filmowały w tym czasie występujące lokalnie zjawiska pogodowe i zarejestrowały moment prawdopodobnego powstania zarzewia ognia, z którego następnie rozwinął się pożar - dodaje.

Kontaktować można się telefonicznie pod numerem telefonu 47 77 28 200 (dyżurny), 47 77 28 271 (Naczelnik WK), 47 77 28 270 (sekretariat WK) lub mailowo [email protected] (oficer prasowy).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro