Reklama
Reklama

Ekstremalne temperatury w Wielkiej Brytanii: topi się asfalt na pasach startowych

fot. PAP/EPA

Anglia notuje historyczne rekordy temperatur.

Od kilku dni mówiono, że w Wielkiej Brytanii szykują się ekstremalne upały. Meteorolodzy prognozowali, że może dojść do przekroczenia 40 stopni Celsjusza, co miałoby miejsce pierwszy raz w historii prowadzenia pomiarów. I stało się. Brytyjski Met Office poinformował we wtorek, że o godzinie 12.50 termometr na stacji meteorologicznej usytuowanej na lotnisku Londyn Heathrow odnotował 40,2 stopnia Celsjusza. - Temperatury wciąż rosną w wielu miejscach - przyznaje Met Office. W Londynie ograniczono ruch pociągów z obawy na stan szyn, a część lotnisk jest czasowo zamykana, bo topi się asfalt na pasach startowych.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Przypomnijmy, że my także będziemy w najbliższych dniach mierzyć się z upałami, ale prognozy na szczęście nie mówią o przekraczaniu 40 stopni Celsjusza w cieniu. Do czwartku m.in. w Poznaniu obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia przed upałem. Najcieplej ma być w środę i czwartek - termometry mogą pokazać do 37 stopni Celsjusza.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
23.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro