Reklama

Wielkopolska ogłosiła przetarg na zakup elektrycznych pociągów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

Konkretnie chodzi o cztery 5-członowe elektryczne zespoły trakcyjne.

Jak podkreśla rynek-kolejowy.pl, nasze województwo jako jedyne dostało na ten cel dofinansowanie w ramach pierwszej edycji Polskiego Ładu. Chodzi o 115 mln złotych. Nowe pociągi mają kursować w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

W przetargu zapisano, że składy mają być nowe i mają osiągać prędkość eksploatacyjną na poziomie minimum 160 km/h. Dziennie mają przemierzać przynajmniej 600 km. Na pokładzie ma się mieścić minimum 240 pasażerów na siedzeniach oraz 280 pasażerów na stojąco. Pociągi mają być wyposażone w toalety, ogrzewanie i klimatyzację.

W pociągach przewidziano stoły, stoliki, kosze na śmieci, gniazda elektryczne, porty USB, stojaki na rowery, schodki ułatwiające wsiadanie i wysiadanie, a także automaty biletowe z możliwością płacenia kartą i gotówką. Nie zabraknie też czytników PEKA i defibrylatorów AED.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro