Reklama
Reklama

Ogromny pożar w rawickim zakładzie przerabiania śmieci. Na miejscu 40 zastępów straży pożarnej! Był problem z dostępem do wody

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Łukasz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Łukasz

Pożar wybuchł około 00.20.

Jak wyjaśnia dyżurny wielkopolskich strażaków, pali się hałda śmieci o powierzchni 50 na 70 metrów i wysokości do 5 metrów. To składowisko 2 tysięcy ton odpadów - tworzyw sztucznych i paliw alternatywnych. - W tej chwili sytuacja nie jest jeszcze opanowana - mówi. Na miejscu pracuje ponad 100 strażaków z 40 zastępów. Nie wiadomo jak długo potrwa gaszenie ognia.

Portal rawicz24.pl podaje, że w nocy strażacy, którzy przyjechali gasić pożar, mieli problem z dostępem do wody. Właśnie tej nocy lokalny zakład wodociągowy przeprowadzał prace na sieci wodociągowej, a przez to nie było wody w hydrantach i kranach. Wodę trzeba było przywozić na miejsce z okolicznych miejscowości. Wodę na miejsce dostarczali też okoliczni mieszkańcy z własnych źródeł.

W tej chwili nie widać już płomieni na hałdzie, ale gęsty dym widoczny z wielu kilometrów wciąż wydobywa się z hałdy. Udało się nie dopuścić do tego, by ogień przedostał się na sąsiednie hałdy. Zdecydowano się także na wybudowanie magistrali, którą woda będzie płynąć do miejsca pożaru.

Rawicz24.pl podaje, by mieszkańcy nie przychodzili na miejsce i nie oglądali pracy strażaków, bo przeszkadzają w akcji. Dodatkowo dym wydobywający się z zakładu jest mocno gryzący.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW. Dla 16 powiatów w naszym regionie!
29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro