Reklama
Reklama

Najpierw postawili słupki, a potem je powyrywali i usunęli? "Polska gospodarność"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Czytelnik zwrócił się do nas w sprawie przebudowy chodnika na ul. Św. Michała.

Polska gospodarność. Najpierw wstawili słupki, za które podatnicy zapłacili, a teraz dla ścieżki rowerowej na ul. Św Michała dobre słupki są wyrywane i połamane - napisał do nas Czytelnik w poniedziałek po godzinie 15:00.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak się okazuje, na ul. Św. Michała faktycznie trwa przebudowa chodnika oraz budowa ścieżki rowerowej. Miejski Inżynier Ruchu informuje, że od 6 czerwca do 16 grudnia, w związku z przebudową chodnika i budową drogi rowerowej, wprowadzane będą zmiany w czasowej organizacji ruchu na ul. św. Michała w Poznaniu. W pierwszej kolejności budowana będzie droga rowerowa po zachodniej stronie ulicy, a ruch pieszy odbywać się będzie istniejącym chodnikiem. Następnie przebudowany zostanie chodnik, a ruch pieszy odbywać się będzie czasowo nową drogą dla rowerów. Nie przewiduje się istotnych utrudnień w ruchu pojazdów - informował ZDM już 3 czerwca i jednocześnie poprosił o zachowanie ostrożności w pobliżu prac budowlanych.

Nowa ścieżka rowerowa wymagała wyeliminowania niektórych elementów, by móc ją wybudować. Ścieżka rowerowa ma zapewnić bezpieczeństwo rowerzystom, jak i przechodniom.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
57.78 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro