Reklama
Reklama

Imprezy w CK Zamek za głośne? Skarży się mieszkaniec okolicy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. CK Zamek
Zdjęcie ilustracyjne | fot. CK Zamek

Nasz Czytelnik Kuba napisał do nas z prośbą o interwencję. - Kilkukrotnie poruszany był temat zakłócania ciszy nocnej na Ecoplaży Wilda. Czy moglibyście zająć się sprawą głośnych imprez na terenie Zamku? - dopytuje. - Mieszkam na krzyżówce Fredry/Kościuszki i to już kolejna sobota z rzędu, kiedy w moim mieszkaniu od godziny 21.00 słychać tylko tępe dudnienie. Dźwięk jest niski, uciążliwy i przenikliwy. Nie da się go w żaden sposób wytłumić - dodaje.

Jak przyznaje Czytelnik, taką sytuację można zaakceptować raz na jakiś czas, ale zdecydowanie nie codziennie. - Kiedy sytuacja powtarza się kolejny tydzień z rzędu, jest to po prostu męczące i przygnębiające - pisze.

Skontaktowaliśmy się z CK Zamek w tej sprawie. - Imprezy odbywające się w soboty na Dziedzińcu zamkowym są organizowane przez podmiot zewnętrzny, który wynajmuje tę przestrzeń od CK Zamek - wyjaśnia Anna Szamotuła, rzeczniczka Zamku. - Jest to pierwsza skarga na hałas, która do nas dociera. Dziękujemy za ten głos - zwrócimy organizatorom uwagę na głośność muzyki i uwrażliwimy na potrzeby mieszkańców - zależy nam na dobrosąsiedzkich stosunkach - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro