Reklama

Pomnik ministra Szyszki został oblany czerwoną farbą

Odsłonięcie pomnika - czerwiec 2022 | fot. Adam Pawlicki / FB
Odsłonięcie pomnika - czerwiec 2022 | fot. Adam Pawlicki / FB

Sprawą zajmują się policjanci.

Pomnik byłego ministra środowiska prof. Jana Szyszki odsłonięto w Jarocinie pod koniec czerwca. Choć 2,5-metrowy postument był gotowy od roku, nie było wiadomo, gdzie może stanąć. W końcu podjęto decyzję, że będzie to Park Szubianki w Jarocinie. Tu w Jarocinie cenimy tych, którzy niepodległość dla nas wywalczyli oraz tych, którzy odważnie, w zgodzie ze swoją wiedzą i sercem, wbrew populistom NIE BALI SIE NAPRAWIAĆ POLSKI! - komentował po postawieniu pomnika Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. Z wielką satysfakcją odsłoniliśmy pomnik ministra Jana Szyszko - człowieka, który był wybitnym naukowcem, nauczycielem, wielokrotnym ministrem w rządzie RP. Wzorem polityka, który zawsze służył Polsce i Polakom, zawsze stawiając dobro ojczyzny i jej obywateli na pierwszym miejscu - dodał.

Od samego początku pomnik budził sporo emocji. Jak donoszą dziś lokalne media, postument został oblany czerwoną farbą. Jak informuje jarocinska.pl, sprawą zajmują się policjanci, w parku jest monitoring. Według nieoficjalnych informacji dziennikarzy, jedna z kamer miała coś "uchwycić".

Szyszko był profesorem nauk leśnych. W latach 1997-99 dzierżył tekę ministra ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictw. Za ochronę środowiska odpowiadał w rządzie również w latach 2005-07 - 2015-18. W V, VI, VII i VIII kadencji Sejmu pełnił funkcję posła.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro