Reklama

Poznań gospodarzem mundialu?

Poznań zgłosił swoją kandydaturę na organizatora mistrzostw świata w piłce nożnej bezdomnych w 2011 roku - poinformował wiceprezydent Poznania Maciej Frankiewicz.

"Elementem decydującym o zgłoszeniu kandydatury był oprócz sportowego cel społeczny. Chcielibyśmy wspomóc grupę społeczną, jaką stanowią bezdomni, mając świadomość, iż udział w tej imprezie jest dla nich pewnego rodzaju terapią" - powiedział prezydent Frankiewicz.

Decyzja o wyborze organizatora zapadnie jeszcze wiosną tego roku. Obok Poznania chęć organizacji mundialu głosiły również: Amsterdam, Paryż, Manchester i Dublin.


Od 7 lat w naszym kraju organizowane są rozgrywki ligowe i turnieje. Największe osiągnięcia polskich bezdomnych to wicemistrzostwa świata w Edynburgu 2005 i Kopenhadze 2007 roku oraz trzecie miejsca w Goeteborgu 2004 i Kapsztadzie 2006. Podczas ostatnich mistrzostw w Melbourne nasza reprezentacja zajęła dopiero 13. miejsce. W tym turnieju wzięło udział ponad tysiąc osób z 56 reprezentacji.

Organizacja imprezy w Poznaniu miałaby kosztować około 1,25 miliona złotych. Z tego 750 tys. złotych da miasto Poznań i Ministerstwo Sportu.

W 2009 i 2010 roku mistrzostwa zostaną odpowiednio w Mediolanie i prawdopodobnie w Waszyngtonie.
Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
2.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro