Reklama
Reklama

Pluskwy ponownie w bloku komunalnym

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Na Nadolniku.

- Nadolnik znów w pluskwach - poinformował nas Czytelnik. "Znów", bo o pluskwach, które występują w bloku przy ulicy Nadolnik 15 pisaliśmy już w październiku ubiegłego roku. Wówczas nasza Czytelniczka skarżyła się, że pluskwy gryzą ją i jej dzieci. Po kontakcie z Zarządem Komunalnych Zasobów Lokalowych okazało się, że już w 2020 roku kilka razy przeprowadzano tam dezynsekcję części wspólnych, a w 2021 dwa razy. W mieszkaniach najemcy powinni przeprowadzić dezynsekcję samodzielnie, na własny koszt.

Teraz okazuje się, że problem powrócił. - Od kilku miesięcy, aż do wczoraj, żaden z mieszkańców Nadolnik 15 nie zgłaszał, aby wrócił problem insektów - informuje nas ZKZL. - W czwartek najemca jednego z lokali przy ulicy Nadolnik 15 zgłosił, że zauważył na ścianach pluskwy. Niezwłocznie przekazałem sprawę do firmy DDD celem wykonania oględzin.

Już w październiku pisaliśmy, że sytuacja jest trudna. Nie jest bowiem wykluczone, że ktoś z mieszkańców znosi do zajmowanego przez siebie lokalu odpady ze śmietników. A w takiej sytuacji ZKZL nie ma prawa, by wejść do lokalu i przeprowadzić w nim dezynsekcję.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro