Reklama

Noga z gazu! W piątek ogólnopolska akcja policji "Kaskadowy pomiar prędkości"

fot. policja
fot. policja

W całej Polsce odbywają się w piątek wzmożone kontrole na drogach.

Ich celem jest ograniczenie ryzykownych zachowań kierujących, którzy nie stosują się do limitów prędkości. Jak podała Polska Agencja Prasowa, policjanci pojawiają się w piątek przede wszystkim w miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków z powodu przekroczenia prędkości. Funkcjonariusze mają tam mierzyć prędkość statycznie (dwa punkty na tym samym odcinku drogi) oraz dynamicznie, z wykorzystaniem radiowozów z wideorejestratorem.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Tylko w ubiegłym roku kierowcy doprowadzili do ponad 20 tysięcy wypadków, z których ponad 1/4 była spowodowana niedostosowaniem prędkości do warunków na trasie. W wypadkach zginęły 793 osoby. Policja prowadzi też statystyki na temat wypadków podczas tegorocznych wakacji. W ciągu ostatniej doby w Polsce doszło do 3 śmiertelnych wypadków. Od początku wakacji było ich już 117, z czego 10 w Wielkopolsce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.75 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro