Reklama

MPK rozstrzygnęło przetarg na zakup autobusów wodorowych

UM Poznań | fot. Prezentacja autobusów wodorowych w 2019 roku
UM Poznań | fot. Prezentacja autobusów wodorowych w 2019 roku

Do Poznania ma trafić 15 pojazdów.

W maju ogłoszono nowy przetarg na zakup autobusów. Poprzedni unieważniono ze względów formalnych. Zamawiający chciał kupić 15 autobusów wodorowych w wersji podstawowej. W opcji przewidziano możliwość dokupienia 10 kolejnych pojazdów. Oferty można było składać do końca maja. - Poza nowoczesnym, zeroemisyjnym napędem, pojazdy będą wyposażone podobnie, jak pozostałe z floty MPK Poznań. Będą to więc pojazdy niskopodłogowe, z rampą dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Autobusy będą też posiadały nowoczesny system informacji pasażerskiej, monitoring i klimatyzację całopojazdową - wyjaśniała w marcu Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Dziś już wiadomo, że MPK Poznań rozstrzygnęło przetarg. Zainteresowane realizacją zamówienia były dwie firmy: Autosan oraz Solaris. Autosan zaoferował dostarczenie autobusów za prawie 60 mln złotych i prawo opcji za blisko 40 mln złotych. Solaris przedstawił tańszą ofertę opiewającą na 54 mln złotych i 36 mln zł za opcję. Budżet MPK wynosił nieco ponad 57 mln złotych. Zwyciężył Solaris, o czym MPK poinformowało w czwartek.

Po podpisaniu umowy z Solarisem, firma będzie mieć czas do końca 2023 roku, by dostarczyć zamówione pojazdy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro