Reklama

Elementy metalowe wystawały z pojazdu. "Mogły spowodować zagrożenie dla innych uczestników drogi"

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Felljagd3150/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Felljagd3150/pixabay.com

Leszczyńscy inspektorzy zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy na terenie powiatu rawickiego.

Patrol oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał ciężarówkę z przyczepą. Jak podaje leszno24.pl, kierowca wykonywał krajowy transport odpadów i aluminium. - W trakcie kontroli inspektorzy stwierdzili, że zużyte elementy metalowe i aluminiowe wydostają się poza pojazd poprzez uszkodzone drzwi. Mogły wypaść na drogę i spowodować zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Ponadto rażący był stan techniczny ciężarówki - dla leszno24.pl powiedział Piotr Laskowski rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.

Mundurowi dopatrzyli się również nadmiernego zużycia tarcz hamulcowych oraz rys na osiach pojazdu. Zauważyli też nieprawidłowe mocowanie zbiorników powietrza pasami, zniszczone drzwi, zawiasy i zamki. Opony pojazdu również były zbyt mocno zużyte.

Inspektorzy zakazali dalszej jazdy z ładunkiem i nakazali przeładunek towaru na inny pojazd. Wobec przedsiębiorcy oraz osoby zarządzającej transportem w firmie przewozowej wszczęte zostanie postępowanie administracyjne, które przewiduje zagrożenie karą finansową do 12.500 złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro